Ford Kite Cup 2013. Zawody w Rewie

tytuł orginalny: Ford Kite Cup 2013. Zawody w Rewie
produkcja: Polska
rok: 2013
gatunek: serial edukacyjny
reżyseria: Anna Trojanowska, Michał Cholewiński
obsada: Mikołaj Janusz i gościeFORD KITE CUP to prestiżowe zawody kitesurfingowe o Mistrzostwo oraz Puchar Polski.

Ford Kite Cup to nie tylko zawody profesjonalistów. Pod szyldem zawodów sportowych działa tam również Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która, jak co roku gościła będzie popularnych aktorów i znanych dziennikarzy.

Jak co roku, nie brakowało sportowych emocji, dobrej zabawy i pięknej pogody. W zawodach udział wzięli światowej klasy sportowcy, m.in. tegoroczna mistrzyni świata w kitesurfing, Karolina Winkowska.

W sezonie 2013 odbyła się już ósma edycja Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Ford Kite Cup. Pierwsze tegoroczne zawody rozegrane zostały w Chałupach, na kempingu Chałupy III w dniach 17 -- 19 maja. Następne w Rewie w dniach 21 -- 23 czerwca, skąd pochodzi materiał.

Między 12 a 14 lipca gościć będziemy w Łebie. Sezon 2013 zakończy się 15 -- 18 sierpnia w Jastarni, gdzie odbędą się ostatnie zawody Pucharu Polski, a także Mistrzostwa Polski.

Głównymi konkurencjami wszystkich zawodów był Freestyle oraz Course Racing oceniany według zasad obowiązujących na światowych zawodach PKRA. Kolejnymi konkurencjami rozgrywanymi w ramach Ford Kite Cup (w zależności od warunków pogodowych) są: Big Air/Best Trick, Wave performance. Dodatkowo planowane są popisy zręcznościowe zawodników na kiteroomingu i batucie.

Emisja premierowa na antenie kanałów Water Planet i Water Planet HD: środa, 17 lipca 2013, godz. 20:47